Radioklub OK2KJT
Pavel Masař
Leskovec 166
Valašská Polanka
756 11
Czech Republic
Email:
radioklub@ok2kjt.net

Přihlašovací jméno
Heslo

Článek
VHF Contest 2011 (OK2C)
Zbyněk OK2PIN, 6. září 2011 10:49


Na jednopásmový závod není třeba tolik operátorů a tak se OK2KYC rozhodli, že pojedou samostatně na Velký Javorník. Bohužel tato kóta už je na hranici použitelnosti, jelikož na všechny strany zarůstá stromy a rok od roku je to horší. I když postavíte o něco vyšší stožáry, špatně se v hustém lese kotví.

Takže na Dušné to začalo jako před deseti lety. Stará dobrá sestava: Pavel OK2PMU, Pavel, OK2PKX, Robin OK2UWQ a Zbyněk OK2PIN a příjezd v pátek za parádního počasí. Jelikož dvoumetr nebyl poslední dobou prioritou, anténní systémy nebyly v nelepší kondici. Čtyřče na střeše zarezlo ložisko, jižnímu čtyřčeti zničila padající větev v bouřce spodní anténu a západní čtyřče potřebovalo vyměnit koax.

Priorita byla jasná. Zásadní perspektivní směr je DL, takže pátek padl na opravu západních antén. Pohráli jsme si s řetězem u vysunovacího stožáru a vyměnili koax. Důležitým momentem byla přítomnost plošiny, kdy se nepohodlná práce na stožáru na jedné noze s jednou rukou změnila na pohodlné přijetí plošiny až k místu montáže.

V pátek večer se OK2PMU a OK2PKX pustili do opravy koncového stupně s GS35. Poslední dobou měl podivné výpadky. Drobná oprava se změnila na celonoční drama, kdy byl koncový stupeň kompletně rozebrán, zjištěny zásadní konstrukční nedostatky v řídící části, vytažena chcíplá myš ze zdroje a některé části předělány. Oprava skončila v sobotu o půl sedmé ráno. Opět se potvrdilo pravidlo, že co si člověk nevyrobí sám, nestojí za nic.

Závod jsme začali jen se západními směrovkami a velkým čtyřčetem, které se jevilo na příjem nějak divně (ale pak se rozešlo). Nešlo to špatně. I západní anténa stačila, abychom udržovali bodový zisk s našimi nejlepšími výsledky. Pavel OK2PMU během sobotního večera vyměnil poškozenou jižní anténu a přifázoval i tento směr.

Počasí bylo celý závod fantastické, gril jel na plné obrátky, co si víc přát? Opravdu povedený závod.

I přes původní nedobrý stav hardwaru se nakonec povedlo překročit naši hranici úspěchu – 600 QSO a 200 tisíc bodů. Možná se i vlezeme do desítky v OK. Rušení bylo v přijatelných mezích a tak se povedla i zajímavá spojení.

Bodově nejvýživnější 157xDL, pouze 17xI, překvapivě šli i 6xHB9 a občas jsme i otočili do poloprázdných východních směrů a udělali 10xUR a 2xEU (spíš kuriozita než bodový kauf). ODX PA0PVW – 910km, Petera uděláme kdykoli. Inu, dvě dobré stanice a 900 km není problém. No a i těch 180xOK i 62xOM je víc než loni. Celkem 12 QSO nad 800 km.

Děkujeme všem za QSO a těšíme se na klidnější šum na pásmech v UHF contestu za měsíc.

Předběžné výsledky:
Band QSO Points
2 m 613 213000


Single band contest did not request so many operators, so OK2KYC decided to go separately from Velký Javorník, JN99BM. Unfortunately, this hill (918 m ASL) is at the edge of VHF contesting usability. Trees are higher and higher year by year. Maybe this was the last VHF contest from there...

So, old OK2KJT times returned. The old, good crew arrived on Friday: Pavel OK2PMU, Pavel, OK2PKX, Robin OK2UWQ and Zbyněk OK2PIN. As 2m band has not been a priority for some time, antenna systems were at bad conditions and needed some reparations.

The top priority was clear: DL direction. We had to replace a coaxial cable on 4x9 el and it took whole Friday afternoon.

OK2PMU and OK2PKX started repairing a power amplifier with GS35 on Friday evening. A “short and easy” reparation took all the night and lasted on Saturday morning at 6:30 am. Many technical glitches have been revealed, a dead mouse was removed from power supply box and some blocks were modified. Remember the rule: nothing is good enough, unless you made it yourself!

Well, the contest started with west antenna array and and rotary 4x11 el. (seemed to be deaf in the beginning of the contest). The interim results were following our best results even with west array only. Pavel OK2PMU repaired south array (S5, 9A, I) on Saturday evening and stations from that direction started calling.

The weather was fantastic all the weekend. Except contesting, also grilled meat kept the great time.

In spite of hardware issues, the final result has exceeded our „success limit“: 600 QSO and 200.000 points. We hope to be in the Top 10 in OK. The interference level was acceptable and some nice QSO worked.

Most points came from 157xDL (530 km average), only 17xI, nice 6xHB9, some unusual stations from eastern directions: 10xUR and 2xEU. ODX Peter PA0PVW – 910 km, we work him every contest, any time. We worked more OK and OM stations than last year. 12 QSO over 800 km.

Thank all stations for QSO and looking forward to UHF contest in October.


Myší ocásek na trafu

DXCC statistika
 
Zatím bez komentáře - přidej první.
(No comment yet - please enter first)

 Band QSO 
144 MHz87185
432 MHz22193
1.3 GHz8058
2.3 GHz1501
3.4 GHz573
5.7 GHz672
10 GHz2994
Total
Logs 1279
QSO 123176

Polní den
Mikrovlnný závod
2. subregionál

Provozní aktiv 2
JS coundown

Contest QSO
since 1996

Enter callsign

Hint: search your callsign and get your eQSL generated
Top Ten ODX

Počet přístupů
343327

© php+html by OK2PIN, graphics by OK1HRA